İNSAN KAYNAKLARI

Çalışanlarımızı ilgilendiren her türlü konuda kalite odaklı, adil ve eşit bir yaklaşımı benimseyerek, çalışanlarımızın işle birlikte gelişmesini sağlıyoruz.

İmteks’in insan kaynakları ilkesi; bünyesine çalışkan, yetenekli, yaratıcı ve başarılı kişileriçekmek, onlara yatırım yaparak eşit şartlar altında gelişmelerine yardımcı olarak, uzun yıllar birlikte çalışmaktır.

Değerlerimiz
Girişimciyiz
Geleceği şekilllendiririz
Pozitif ve dinamik bir ekibiz
Müşterimizi mutlu ederiz
İnsana ve onun gelişimine önem veririz

İşe Alım Süreci ve Oryantasyon

İmteks’te işe alım ile ilgili tüm prosedürleri İnsan Kaynakları Bölümü yürütmektedir.Departmanlardaki personel ihtiyaçlarına göre düzenlenen personel talep formları, İnsan Kaynakları tarafından onaylandıktan sonra Başkan / Genel Müdür’ün onay / bilgisiyle işleme konur.

Aranan pozisyonlar için özgeçmiş taraması yapılır. Merkez ofis çalışanlarının alımlarında kaynak olarak;yapılan başvurular,Secretcv.com'a verilen ilanlar arasından,Niteliklere uygun adaylarla ilk görüşmeler İnsan Kaynakları tarafından gerçekleştirilir. Seçilen adaylar bölüm yöneticileri ile ikinci görüşmelerini yaparlar. Görüşmeler sonunda bölüm yöneticileri ile insan kaynaklarının yaptığı değerlendirme sonucunda uygun adaya, İnsan Kaynakları tarafından teklif yapılır.

Eğitim ve Kariyer Planlaması

Çalışanlarımızın sürekli gelişimlerini sağlamak ve kariyerlerinde yönlendirici olabilmek amacı ile oluşturduğumuz yıllık eğitim planlarımız ve yurt içi eğitim olanaklarımız bulunmaktadır.

İmteks, çalışanlarının kişisel gelişmini ön planda tutacak bir eğitim stratejisi benimsemektedir. Eğitimler, kişisel yetkinlikler ve çalışılan pozisyonların gerektirdiği yetkinlikler gözününe alınarak planlanır ve düzenlenen eğitimlerle, kişisel yetkinlikler ile pozisyonların gerektirdiği yetkinlikler arasındaki farkın giderilmesi hedeflenir.

Mesleki gelişime yönelik konferans, seminer ve uluslararası toplantılar da takip edilmektedir.

Performans değerlendirme sistemimiz, çalışanın bir yıl içinde belirlediği hedeflere yaklaşımı ve hedeflere ulaşmadaki yetkinlikleri bazında değerlendirme fırsatı yaratan kişisel bir sistemdir. Performans Değerlendirme sistemimizin kariyer, eğitim, terfi gibi geri dönüşleri, tüm yıl bazında çalışana yansıtılır ve değerlendirme çerçevesinde, çalışanların performansı analiz edilir. Çalışanların performansı şirketin başarısı ile doğru orantılı olarak ölçülür.

 

İmteks Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş. | Merkez Ofis: Merkez Mah. Kavak Sok. No:22 Yenibosna 34530 İstanbul | Tel: (0212) 454 9000